A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Маріупольський професійний аграрний ліцей (МПАЛ)

Історія ліцею.

Йшли важкі 30-ті роки ... будувалися заводи - гіганти, відкривалися шахти, фабрики. Сільське господарство на той час було найбільш недосконалим і відсталим в технічному плані на передній план виходить питання підготовки кадрів для сільського господарства. Тому в 1933 році НКЗ приймає рішення створити в селі Сартана школу-училище «Тракторуч» (одне з перших навчально-технічних закладів такого плану на Україні) з підготовки механізаторських кадрів.

На початок занять школа налічувала 300 учнів, які з'їхалися в селище Сартану з усіх областей України та перебували на повному забезпеченні держави, тільки для Приазов'я за період до ВВВ їх було випущено більше 22 тисяч різних фахівців. Війна внесла свої корективи в роботу Сартанської  школи механізації. У зв'язку з окупацією району в липні 1941 року училище припинило свою роботу. Після звільнення території Приазов'я і села Сартана від фашистських загарбників з жовтня 1943 року училище відновило свою роботу.

З 1951 року училище передано в систему профтехосвіти, тому сезонність підготовки механізаторських кадрів була ліквідована і училище перейшло на цілорічну підготовку кадрів для села.

У 1967 році до навчального корпусу були зроблені прибудови з трьома класними кімнатами і двома адміністративними кабінетами.

У 1970 році був побудований навчальний корпус з 14 навчальними класами і актовим залом. Гуртожиток на 100 учнів з усіма побутовими службами. А в 1973р. стало до ладу гуртожиток № 2.

У 1975 р. училище реорганізується в СПТУ, ставши технічним навчальним закладом. Завдяки кваліфікаційній характеристиці, училище готувало вже кваліфіковані кадри із середньою освітою, які отримували спеціальність: механізатор широкого профілю. Навчання було трирічне. І на ряду зі спеціальністю хлопці отримували і середню освіту. Це давало можливість для вступу до ВНЗ країни. Учні училища перебували на повному державному забезпеченні.

У 1975 році для учнів було побудовано ще один гуртожиток № 3, а в 1978 році введено в експлуатацію спортивний зал і спорт-майданчик.

Питаннями оснащення наочними посібниками навчально-теоретичного і практичного комплексу, технічними засобами навчання, технікою, побуту довелося займатися призначеного в квітні 1978р. директору, відмінникові народної освіти А.Л.Толкачеву. Кожен кабінет був оснащений технічними засобами  навчання , кіно і проекційними апаратами, фільмоскопам та  іншим устаткуванням. Всі кабінети були обладнані спеціальними  меблями, привезеної з м.Коломиї Івано-Франківської області.

Училище було покликане давати не тільки знання, а й навчити хлопців навичками роботи на землі. Тому в навчальному плані велика частина часу відводилася практиці-роботі на технічних  засобах на учбовому господарстві.

Виробниче навчання учнів проводилося в п'яти лабораторіях. Для хорошої підготовки фахівців в училищі була вся необхідна техніка.

Авторитет училища зростав, контингент учнів в 80-х роках виріс до 600. Були створені прекрасні санітарні умови навчального комплексу.

На території училища розташовані навчальний корпус, спортзал, їдальня, гуртожиток для проживаючих учнів і працівників, медпункт, бібліотека.

За роки незалежності в училище відбулися координальні зміни.  В самій структурі за рішенням Міністерства освіти в 1997 році відбулося реформування системи ПТУ. Зокрема, ПТУ № 141 розширилося за рахунок приєднання до нього Сопінського училища № 152 (в якості філії) і призначений директором об'єднання Шепотинник Олександр Володимирович, який керував колективом працівників та учнів на той час. За рахунок цього збільшилася кількість орної землі на 500га, що в даний час складає 700Га ріллі і 300га угідь, а, отже, збільшився обсяг робіт на цих полях.

У 2003 році  Професійно-технічне училище № 141 уклало договір з Маріупольським металургійним комбінатом імені Ілліча та готував механізаторські кадри для агроцехів комбінату і автотранспортного цеху.

Ліцей створено згідно з наказом МОН України від 31.01.2006 року № 67 "Про перейменування професійно-технічних навчальних закладів Донецької області", шляхом зміни типу навчального закладу. Державний професійно-технічний навчальний заклад "Професійно-технічне училище №141" перейменовано в "Маріупольський професійний аграрний ліцей". У 2010 році на посаду директора МПАЛ було назначено Богадицю Геннадія Івановича.

З 18.01.2022р директором МПАЛ назначено Скудар Володимир Георгійович, який є на посаді до цього часу.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора