Правила внутрішнього розпорядку
Правила внутрішнього розпорядку для учнів МПАЛ.
Правила внутрішнього розпорядку, правила та обов’язки учнів розроблені у відповідності до законів України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», Положень «Про ступеневу професійно-технічну освіту», «Про організацію навчально-виробничого процесу в професійно-технічних навчальних закладах» та інших нормативно-правових актів у галузі освіти.
- Навчальний рік розпочинається 1 вересня.
- Навчальні заняття проходять за розкладом і у відповідності навчальних планів та програм, затверджених управлінням освіти і науки Донецькоі обласної державної адміністрації.
- Розклад занять складається, у відповідності до вимог навчальних планів, заступником директора з навчально-виробничої частини затверджується директором навчального закладу.
- Заступником директора з навчально-виховної роботи складається графік роботи гуртків, спортивних секцій, щомісячний план позаурочної роботи.
- Тривалість уроку – 45 хв., перерви не менше 5 хв., тривалість навчального дня не перевищує 8 академічних годин. Тривалість навчального тижня не перевищує 36 академічних годин. Тривалість уроку виробничого навчання не перевищує 6 академічних годин. Заняття в навчально-виробничих майстернях проводяться з десятихвилинними перервами через кожні 50 хв., а в другий і наступні роки навчання – через кожні 1 год. 50 хв. Перерва на обід – не менше 20 хв., встановлюється за розкладом. Тривалість навчального півріччя визначається навчальним планом. Тривалість навчального року не перевищує 40 навчальних тижнів.
- Тривалість робочого часу учнів під час виробничої практики встановлюється залежно від режиму роботи підприємства.
- Кількість учнів у групі встановлюється відповідно до державного замовлення. Учнівська група за визначеною професією становить 25 – 27 чоловік.
- Відвідування занять учнями є обов’язковими.
- У навчальному закладі ведеться щоденний облік відвідування учнями навчально-виробничого процесу.
- Зовнішній вигляд учнів має бути охайним: одяг – випраним, випрасуваним та відповідати основним вимогам ділового стилю; зачіска, макіяж і манікюр – акуратними..
- З метою забезпечення активної дозвільної діяльності учнівської молоді, розвитку їх творчості та формування здорового способу життя, у закладі працюють гуртки художньої самодіяльності, спортивні секції і тренажерна зала, які працюють відповідно до затверджених графіків.
В ліцеї діє учнівське самоврядування, що забезпечує участь учнів у різноплановій та змістовній роботі навчального закладу: залучає їх до управління справами колективу, допомагає зрозуміти свої права та обов’язки, сприяє соціальній активності та розвитку навичок роботи у команді.