A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Маріупольський професійний аграрний ліцей (МПАЛ)

До 150 річчя з дня народження Лесі Українки

Дата: 25.02.2021 14:36
Кількість переглядів: 230

 

http://4uth.gov.ua/newsite/wp-content/uploads/2021/02/Lesya4.jpg25 лютого 1871 року в місті Новограді-Волинському народилася Леся Українка (Лариса Косач), геніальна поетеса, перекладачка, фольклористка, громадська і культурна діячка, знайома кожному змалку.

Біографія Лесі Українки містить багато цікавих та суперечливих фактів. Вперше ім’я Лесі з’явилось у журналі «Зоря», коли їй було 12 років, де був надрукований вірш «Конвалія». Потім у Львові вийшла перша поетична збірка, названа дуже романтично і символічно – «На крилах пісень». На крилах своєї музи понесла Леся українську поезію у широкий світ. Писала вірші ще з 9 літнього віку, та перша поетична збірка з’явилась у 1893 році. Леся не лише писала вірші,а й створювала нові слова  їй маємо завдячити існуванням слів «промінь»,«напровесні». Леся Українка вільно розмовляла українською, російською, польською, болгарською, німецькою, французькою та італійською мовами. Добре знала латинь, перекладала з давньогрецької, німецької, англійської, французької, італійської та польської мови, хоч і не навчалася в школі. Її освітою займалися мати (Олена Пчілка) і приватні вчителі.

Лариса Косач – геній української літератури, що входить в умовну тріаду Шевченко-Франко-Українка. Феномен таланту Лесі Українки полягає у тому, що вона одночасно плідно працювала в різних літературних жанрах.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора