A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Маріупольський професійний аграрний ліцей (МПАЛ)

"Місце подвигу - Чорнобиль"

Дата: 14.12.2021 14:31
Кількість переглядів: 98

День шанування ліквидаторів

Сьогодні в Україні День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

День встановлений згідно з Указом Президента від 10 листопада 2006 року, на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.

26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа - Чорнобильська аварія. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життями і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. За різними даними, протягом лише одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинуло від ЗО до 200 пожежників і працівників АЕС.

Сьогодні ми згадуємо їх - тих, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі. Попри величезну ціну, яку довелося заплатити, самі ліквідатори-чорнобильці нерідко називають 14-те грудня святом.

В день ліквідатора ми вклоняємося перед мужністю, самовіданістю та високим професіоналізмом людей, які робили все, що від них залежало, щоб живими залишилися мільони інших громадян.

Чорнобильська катастрофа — найбільша екологічна катастрофа сучасності, яка трапилася о 00 год. 23 хв. 26 квітня 1986 року, коли вибухнув реактор 4- го енергоблоку Чорнобильської АЕС. Великий викид радіоактивного пилу (в тому числі йоду 131, цезію 137, стронцію 90) піднявся на висоту 1500 м і був перенесений вітром до Скандинавії, Центральної та Південно-Східної Європи, Північної Італії. Спершу комуністичне керівництво СРСР намагалося приховати масштаби трагедії, але після повідомлень про вибух реактора американськими та європейськими засобами масової інформації розпочалася евакуація близько 130 тис. мешканців Київської області із заражених районів. Радіоактивного ураження зазнали близько 600 тис. осіб, насамперед ліквідатори катастрофи (пожежники, військові, фахівці, котрі гасили пожежу, дезактивували місцевість, споруджували захисний комплекс - Саркофаг).

Внаслідок викиду у навколишнє природне середовище понад п'ятдесяти мільйонів кюрі радіоактивності, майже третина території України загальною площею 15 тисяч квадратних кілометрів з населенням 2,4 мільйона була забруднена радіоактивними викидами. З обороту вилучено близько 5 млн. га землі (навколо АЕС створена 30-км зона відчуження).

Аварію на Чорнобильській АЕС досі називають найбільшою техногенною катастрофою в історії мирного атома

У бібліотеці відбулася година-реквієм «Місце подвигу- Чорнобиль», оформлена книжкова виставка - набат «Живий плач мертвої зони».

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора